Światowy Dzień AZS

Światowy Dzień AZS to międzynarodowe święto osób z Atopowym Zapaleniem Skóry oraz całej społeczności działającej na rzecz walki z tą chorobą. Obchodzony jest 14 września każdego roku w kilkudziesięciu państwach na całym świecie, także w Polsce. Z tej okazji partnerzy kampanii Zrozumieć AZS, Polskie Towarzystwo Chorób Atopowych oraz Fundacja Alabaster przeprowadzili badania z których wynika, że nieskutecznie leczone AZS tworzy lub nasila istniejące zaburzenia w funkcjonowaniu rodziny, nierzadko u

zobacz więcej

Badanie wpływu AZS na życie rodzinne

Polskie Towarzystwo Chorób Atopowych rozpoczęło zbieranie ankiet do pierwszego w Polsce ogólnopolskiego badania na temat wpływu AZS na życie rodzinne i relacje.

zobacz więcej

Już jest! Nowy spot kampanii Zrozumieć AZS

Często pierwszym krokiem by pomóc jest zrozumienie. Zrozumienie z czym pacjenci z atopowym zapaleniem skóry muszą mierzyć się każdego dnia, jak ciężka i nieprzewidywalna jest to choroba, jak trudno znieść świąd i jak bardzo bolą przykre spojrzenia innych oraz wykluczenie.

zobacz więcej

Polski pacjent z AZS wydaje 4 razy więcej na leczenie niż statystyczny Europejczyk!

Zgodnie z raportem European Federation of Allergy and Airways (EFA) z 2018 r. średni koszt ponoszony przez pacjenta w związku z atopowym zapaleniem skóry wynosi 927 EUR/rok (ok. 4150 zł/rok). W Polsce te koszty są znacznie wyższe. Jak pokazują wyniki badania przeprowadzonego w 2020 r. przez Polskie Towarzystwo Chorób Atopowych miesięcznie polski pacjent ciepiący na atopowe zapalenie skóry wydaje średnio aż 810 zł.

zobacz więcej

Debata Polityka Lekowa a w niej temat AZS

W ramach 9. edycji organizowanej cyklicznie przez „Puls Medycyny” konferencji „Polityka lekowa” odbyła się debata online poświęcona zabezpieczeniu leczenia pacjentów między innymi z atopowym zapaleniem skóry w której udział wzięła prof. zw. dr hab. n. med. Joanna Narbutt ekspert kampanii Zrozumieć AZS.

zobacz więcej

Konferencja prasowa online

Zapraszamy na konferencję prasową poświęconą sytuacji dorosłych pacjentów z AZS.

zobacz więcej

Usłyszeć krzyk duszy. Zrozumieć AZS.

Odrzucenie ze strony społeczeństwa i niezrozumienie jakiego doświadczają pacjenci oraz ból ciała i duszy to motyw przewodni wyjątkowego projektu zdjęciowego Polskiego Towarzystwa Chorób Atopowych oraz znanego fotografa Jacka Poremby, przygotowanego w ramach kampanii Zrozumieć AZS. - Depresja, frustracja, izolacja, ból to emocje, które każdego dnia towarzyszą pacjentom z atopowym zapaleniem skóry – chcieliśmy je pokazać światu by mógł nas lepiej zrozumieć. – mówi Hubert Godziątkowski prezes

zobacz więcej

SOS ATOPIA

Polskie Towarzystwo Chorób Atopowych rozpoczyna działania online wspierające pacjentów z AZS w czasie kwarantanny społecznej!

zobacz więcej

Koronawirus szczególnie groźny dla pacjentów z atopowym zapaleniem skóry ze współistniejącą astmą!

Obecna sytuacja epidemiologiczna w kraju i na świecie związana z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2 to zagrożenie dla zdrowia i życia pacjentów cierpiących na atopowe zapalenie skóry, szczególnie tych z umiarkowaną lub ciężką postacią choroby – apeluje Hubert Godziątkowski, Prezes Polskiego Towarzystwa Chorób Atopowych. Tu wiek pacjenta już nie ma takiego znaczenia. Najmocniej narażeni są ci pacjenci, u których chorobą współistniejącą jest astma. To aż 35% pacjentów z AZS, dla których zakażenie ko

zobacz więcej

Atopowe zapalenie skóry – choroba, która boli

Ponad 91% pacjentów cierpiących na atopowe zapalenie skóry doświadcza przewlekłego bólu, którego nie sposób uśmierzyć – wynika z ankiety przeprowadzonej przez Polskie Towarzystwo Chorób Atopowych wśród pacjentów z AZS.

zobacz więcej

90% pacjentów doświadcza znaczącego pogorszenia jakości życia w wyniku AZS

90% pacjentów doświadcza znaczącego pogorszenia jakości życia w wyniku AZS – poinformowali na konferencji prasowej eksperci Koalicji na rzecz AZS. Aby zwrócić uwagę społeczeństwa na sytuacje pacjentów dotkniętych atopowym zapaleniem skóry Fundacja Edukacji Społecznej, wspólnie z członkami Koalicji na rzecz AZS, podczas spotkania dla prasy zainicjowała ogólnopolską kampanię społeczną „Zrozumieć AZS”. Inauguracja kampanii zbiegła się w czasie z obchodzonym 14 września Światowym Dniem AZS.

zobacz więcej

Ankieta dla pacjentów z AZS

Zapraszamy do wypełnienia ankiety której celem jest zbadanie po raz pierwszy w Polsce doświadczeń pacjentów chorych na atopowe zapalenie skóry (AZS). Udział w badaniu i wypełnienie ankiety, pozwolą nam na opracowanie raportu dotyczącego sytuacji pacjentów z AZS w Polsce.

zobacz więcej