SOS ATOPIA

Pacjenci z atopowym zapaleniem skóry, w szczególności ci ze średnim lub ciężkim przebiegiem choroby i ze współtowarzyszącą astmą (ok. 35%) są bardziej narażeni na zakażenie koronawirusem. Przewlekły stres, otwarte rozdrapane rany oraz przyjmowanie leków immunosupresyjnych są głównymi powodami, dla których znajdują się oni w grupie podwyższonego ryzyka, a co za tym idzie powinni w miarę możliwości pozostać w domach. Aby wesprzeć ich w tym trudnym czasie odizolowania społecznego i ograniczonego kontaktu z lekarzami, Polskie Towarzystwo Chorób Atopowych podjęło decyzję o natychmiastowym rozpoczęciu działań skierowanych do pacjentów  z AZS. Akcja odbywa się pod hasłem #SOSatopia.

Wśród zaplanowanych aktywności są:

  • Wideo z przygotowywaniem posiłków dla alergików
  • Webinary live z psychoterapeutą i psychologiem
  • Infolinia – porady farmaceuty i specjalisty (alergologa lub psychologa)
  • Rozmowy live z dermatologiem i alergologiem z możliwością zadawania pytań z możliwością zadawania pytań na bieżąco
  • Rozmowy live z przedstawicielami organizacji pacjenckich (PTCA, Fundacja Alabaster) z możliwością zadawania pytań na bieżąco

Wszystkie rozmowy, wideo czaty, webinary i filmiki z pomysłami na dania będą prowadzone i publikowane na fanpage’u PTCA na Facebooku.

Projekt #SOSatopia wspierają: Sanofi , Compass PR, Hrabia chce jeść, SkinHub - Koalicja na Rzecz Dermatoz Niezakaźnych i Alergii, Fundacja Alabaster, Fundacja Edukacji Społecznej, Narbutt - Lesiak Razem dla Dermatologii, Uniwersytet Medyczny w Łodzi.