Spotkania z dermatologiem są kluczowe w procesie kontroli atopowego zapalenia skóry. W trakcie wizyty może się jednak okazać, że masz za mało czasu, aby omówić wszystkie nurtujące Cię sprawy. W pośpiechu łatwo też zapomnieć o kwestiach, które uznajesz za istotne. Poniższy przewodnik pomoże Ci tak przygotować się do wizyty, aby w pełni ją wykorzystać.

WYZNACZ CELE SWOJEJ WIZYTY

Zastanów się, co chcesz osiągnąć podczas wizyty. Czy Twoim celem jest określenie jasnego planu leczenia? A może chcesz poznać dostępne możliwości terapeutyczne? Zapisz swój cel i kieruj się nim podczas rozmowy z lekarzem.

POKAŻ LEKARZOWI ZDJĘCIA I NOTATKI

Wiele może zmienić prowadzenie dziennika i fotograficzne dokumentowanie zmian na skórze. Może się okazać, że w momencie wizyty u dermatologa nie masz tak poważnych objawów, dlatego warto pokazać pełny obraz tego, jak Twoja skóra zmieniała się wraz z upływem czasu. Teraz, gdy pod ręką zawsze masz telefon, możesz łatwo i szybko prowadzić dokumentację swojej choroby.

NIE BÓJ SIĘ ZADAWAĆ PYTAŃ

Rozmowa z dermatologiem powinna przebiegać w obie strony. Dlatego nie bój się zadawać wszelkich pytań, jakie uznasz za istotne. Szczerze i otwarcie opowiedz lekarzowi, jak AZS wpływa na Twoje życie, samopoczucie i relacje z innymi ludźmi.

W poniższym przewodniku znajdziesz pytania, które możesz zadać lekarzowi, aby osiągnąć zamierzony cel rozmowy oraz inne cenne wskazówki, które pozwolą Ci w pełni wykorzystać wizytę u dermatologa. Wzajemna rozmowa jest kluczem do sukcesu: w czasie wizyty możesz poruszyć te kwestie, które Cię nurtują a lekarz może rozwiać wszystkie Twoje wątpliwości, np. wyjaśnić zagadnienia, które Cię zaintrygowały w mediach społecznościowych lub artykułach medycznych. 


Kliknij w obrazek aby zobaczyć PDF